wtorek, 8 marca 2011

Kwiatek dla Ewy.....

...... z okazji Miedzynarodowego Dnia Kobiet


...... i to dla wszystkich Ew - i tych wielkich, i tych calkiem maluskich, znanych, i tych anomimowych..... bo kazda z nas napewno zasluzyla na przynajmniej............... jednego piescichlopa

6 komentarzy:

 1. ten symboliczny to zapowiedz tego czym niebawem obdarzy nas Matka Natura, mile swieto wlasnie o tej porze, a dla nas wszystkich usmiechu i wiecznej wiosny wokol i w sercu

  OdpowiedzUsuń
 2. Dużo szczęścia i radości z okazji Dnia Kobiet dla Ciebie i mojej kochanej wnuczki Juli od dziadka Jacka.

  OdpowiedzUsuń
 3. Do Jacka: Dziekujemy sredecznie!!!

  OdpowiedzUsuń
 4. Do Iry: i bedziemy spiewac : juz szron na glowie, a w sercu ciagle MAJ!!!

  OdpowiedzUsuń
 5. Czy wiecie że....:
  8 Marca - Dzień Kobiet pierwszy raz obchodzony był w roku 1911.
  W świadomości społecznej Polaków panuje dość powszechne przekonanie, że obchodzony 8 marca Międzynarodowy Dzień Kobiet został wymyślony w czasach PRL-u i kojarzy się z goździkami i rajstopami.
  W Zwiazku Radzieckim Dzień Kobiet był jednym z najbardziej celebrowanych i obchodzonych świąt.
  W rzeczywistości początki Międzynarodowego Dnia Kobiet, choć wywodzące się z szeroko pojętych tradycji lewicowych, nie miały z komunizmem nic wspólnego. Bowiem Dzień Kobiet po raz pierwszy obchodzony był nie w ZSRR, a w najbardziej kapitalistycznym kraju świata – w Stanach Zjednoczonych.
  Dzień Kobiet ustanowiony został dla upamiętnienia walki o prawa wyborcze i lepsze warunki pracy dla kobiet.
  Podczas strajku pracownic jednej z fabryk tekstylnych w Nowym Jorku, które walczyły o swoje prawa doszło do pożaru w którym zginęło prawie 130 kobiet. Właściciel fabryki zamknął kobiety - próbując nie dopuścić do większego rozgłosu akcji.
  W 1911 roku zwyczaj świetowania Dnia Kobiet przywędrował do Austrii i Danii, a potem do Niemiec i Szwajcarii. W Polsce Święto Kobiet dostrzeżono dopiero po II wojnie światowej. Jeszcze jakiś czas temu Dzień Kobiet był świętem państwowym, hucznie obchodzonym w całym kraju. Jednak państwowy charakter święta kobiet został zniesiony około 15 lat temu.
  Dziś Dzień Kobiet (8 marca) najchętniej świętuje się w szkołach, choć wiele dziewcząt i Pań uważa, że w tym dniu należą im się od mężczyzn życzenia i kwiatek.
  Tak więc wsyzstkim „moim” Panią najserdeczniejsze życzenia i kwiatki.
  (kwiatki w E-mailu)
  http://www.youtube.com/watch?v=yIpQqLufH6Y

  OdpowiedzUsuń
 6. Do Piotra: Serdeczne dzieki za zyczenia. Milo!!!

  OdpowiedzUsuń