środa, 26 sierpnia 2009

Maly domek z serduszkiem.............

Rozbawily mnie komentarze do poniedzialkowego posta - dotyczace malego domu z serduszkiem!!!
Dodaja one zycia i pikanterii do mojego blogu - oczekuje wiecej takich komentarzy ....... naturalnie moga byc na inne tematy.
Czytajac te komentarze przypomniala mi sie pewna historia, ktora przezyl znajomy mojego meza.
Jest ona tak intersujaca, ze uznalam za stosowne aby sie nia z Wami podzielic.
Ole ( bede uzywac tylko imienia tego znajomego) - bardzo dystyngowany pan otrzymal nowa prace - jako reprezentant dosc duzej szwedzkiej firmy na kraje Beneluxu. Praca wymagala zmiany miejsca zamieszkania i osiedlenia sie na kilka lat w Brukseli. Olle rozpoczal poszukiwanie nowego mieszkania w reprezentatywnych dzielnicach. Mieszkanie musialo miec odpowiedni standart, do ktorego przywyczajony byl Ole, miedzy innymi - saune. Mieszkania belgijskie niestety nie uwazaja sauny za standart. Zawiedziony Ole postanowil szukac innym rozwiazan - postanowil szukac mieszkania z duzym balkono- tarasem , na ktorym moglby wybudowac sobie saune. Tym wymaganiom bylo latwiej sprostac - mieszkanie znalazl , sprowadzil ze Szwecji ekipe stolarska, ktora wybudowala mu typowa szwedzka saune.
Ole zadowolony z rezultatu i jako milosnik sauny bardzo czesto odwiedzal swoj maly drewniany domek na balkonie. Z kazdym dniem podgladalo go coraz wiecej ciekawskich belgow, dziwiacych sie jego dziwnym nawykom, a po Brukseli zaczely krazyc historyjki (moze i kraza do dzis) o primitywnych wikingach, ktorzy nie potrafia dostosowac sie do nowoczesnych warunkow zycia i w dalszym ciagu korzystaja z malych drewnianych domkow z serduszkiem.

2 komentarze:

  1. Halinko! Chciałam zwrócić uwagę, że zapach w tej tzw. "sławojce" szwedzkiej diametralnie różni się od woni charakterystycznej dla wygódki polskiej i pewnie też każda nacja ma tu swój osobisty, indywidualny wkład.

    OdpowiedzUsuń
  2. No, rzeczywiście, wkład to bardzo indywidualna
    rzecz, uzależniona od wielu czynników.No i tu można rozwinąć parę tematów, jak np. :odżywianie, jak odżywianie to i możliwości finansowe, dalej idąc zwyczaje i tradycje, itd, itd.....

    OdpowiedzUsuń