sobota, 25 grudnia 2010

Kto podjal moje wczorajsze wezwanie.....

... aby wziazc kielich w reke swe ........ i spiewac na caly glos?
Mysleliscie, ze ja namawialam do grzechu ....  i to w wieczor wygilyjny ?
O nie!!! ........ zreszta przeczytajcie sami :


Naukowcy odkryli łatwy sposób na zdrowe życie

dzisiaj, 08:48
Źródło: PAP


Śpiewanie może mieć zbawienny wpływ zarówno na nasze samopoczucie, jak i zdrowie fizyczne - dowodzą brytyjscy naukowcy, a ośrodek promujący zdrowie Heart Research UK już od kilku organizuje bożonarodzeniową akcję promującą śpiew - choćby tylko kolęd.

Śpiewanie stanowi łagodną odmianę aerobiku, bezpieczną i łatwą - podkreśla przedstawicielka ośrodka Barbara Dinsdale. Jak mówi, jest to forma ćwiczenia, które "poprawia kondycję serca i jednocześnie ma dobroczynny wpływ na ogólne zdrowie".

Profesor Graham Welch z University of London tłumaczy zalety śpiewu faktem, że wpływa on korzystnie na trzy systemy składające się na organizm człowieka: fizyczny, psychiczny i emocjonalny.

Śpiewaniu towarzyszy wydzielanie tzw. hormonu przyjemności (dopaminy) a także znaczne obniżeniu poziomu stresu. Ponadto śpiewanie w grupie, np. chórze, dodatnio wpływa na naszą samoocenę, a także poczucie przynależności - wyjaśnia.

Okazjonalnym kolędnikom profesor radzi, by "śpiewali głośno, a nie ściszali głos", a martwienie się wysokimi partiami... zostawili reszcie grupy.

....a ze swieta nadal trwaja i daja okazje do wspolnych spiewow ..... wiec jeszcze raz zachecam:
Dbajcie o swoje zdrowie !!!!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz